Відповіді на популярні питанняЗміст розділу :


 1. Загальні питання
 2. Установка системи
 3. Технічні питання

1. Загальні питання


Процедура замовлення

 1. Спочатку вам необхідно визначитися з підбором вітрогенератора і списком необхідного устаткування до нього. Допомогти з вибором вітрогенератора і додаткових компонентів вам допоможе розділ нашого каталогу Принцип роботи і комплектуючі.
 2. Після цього ми укладаємо договір постачання, в якому вказуємо усі необхідні умови, адресу доставки, ціну і усі інші нюанси.
 3. Робиться передоплата у розмірі 70% від вартості устаткування.
 4. Ви робите оплату тих, що залишилися 30% вартості перед відвантаженням устаткування з нашого складу.
 5. Ми поставляємо вам вітрогенератор і решту устаткування.

У разі замовлення послуг монтажу або шеф-монтажа передоплата складає 50% від вартості послуги, 50%, що залишилися, за цю послугу оплачуються після введення устаткування в експлуатацію.Доставка

Доставка усієї нашої продукції по Україні безкоштовна на суму від 500 USD.

При замовленні на суму понад 7000 USD безкоштовна доставка робиться до місця монтажу устаткування. За умови, що до об'єкту є можливість проїзду вантажним автотранспортом.

Якщо сума замовлення менше 7000 USD, безкоштовна доставка робиться до найближчого офісу служби вантажних перевезень - САТ, Нічний Експрес та ін.

Ми робимо безкоштовну доставку нашої продукції до межі України при відправці закордон. Також ми безкоштовно оформляємо усі митні документи, необхідні для відправки вантажу.

У вартість доставки не входить розвантаження.Лізинг, страховка і кредит

Увага! Страховка, лізинг і кредитування здійснюється українськими банками і страховими компаніями. Для оформлення кредиту і страховки закордоном, звернетеся по допомогу до місцевих банків і страхових організацій.

Лізинг

Ця послуга припинена нашим партнером UKR EXIM Leasing на час фінансово-економічної кризи.

Кредит

Ця послуга припинена нашим банком-партнером ПроКредит Банк на час фінансово-економічної кризи.

Страховка

Страховка робиться страховою компанією "Будполіс" від стихійних лих і форс-мажорних обставин. Страховка може включати відшкодування збитку, нанесеного внаслідок урагану, землетрусу, пожежі, зсувів та ін.

Вартість страховки зазвичай складає до 2% від загальної вартості устаткування в рік.Як дізнатись середньорічну швидкість вітру?

Є два варіанти виміру швидкості вітру, які мають свої недоліки і переваги.

1. Отримати середньорічні свідчення найближчої метеослужби

Переваги:
 • Швидко отримуєте середньорічні свідчення за тривалий період часу у вашому регіоні. Необхідно тільки звернутися в найближчу метеослужбу і ви отримаєте усі дані.
 • Недорого або безкоштовно. Вартість послуги порівняно недорога або взагалі обійдеться вам безкоштовно.

Недоліки:
 • Дуже усереднені свідчення за тривалий проміжок часу. Зазвичай метеостанції округлюють дані за деякі проміжки часу, що не дає вам можливості побачити картину сезонності або зміни швидкості вітру залежно від часу доби.
 • Не завжди відповідні свідчення. Із-за значної віддаленості метеостанцій від вашого об'єкту іноді ви отримуєте дуже необ'єктивні, а частенько, і досить суперечливі показники швидкості вітру. Значні розбіжності в швидкості вітру бувають при зрушенні вимірювальних приладів на 30-50 метрів убік, не кажучи вже про відстані в 2-5 кілометрів і більше. Також дуже впливає різниця ландшафту вашого об'єкту і ландшафту місця, де знаходиться метеослужба.
 • Неможливість зміни висоти виміру. Більшість метеослужб заміряють швидкість вітру на висоті 10 метрів над поверхнею землі. Навіть якщо вам необхідно знати швидкість вітру на висоті 18 метрів, то цих даних в метеослужбі ви не зможете отримати. А чим вище знаходиться ваш вітрогенератор, тим більше буде швидкість вітру і, відповідно, його продуктивність.

2. Вимір швидкості вітру в майбутньому місці установки портативною метеостанцією

Переваги:
 • Точні свідчення безпосередньо в місці установки. При проведенні робіт по виміру швидкості вітру на місці установки, ви можете встановити датчики портативної метеостанції на необхідну вам висоту, а також в безпосередньому місці, де монтуватиметься вітроустановка. Датчики портативної метеостанції підіймаються саме на таку висоту, якою буде висота щогли вітрогенератора. Також можна встановити дві і більше портативні метеостанції в різних місцях ділянки, щоб визначити найбільш вітряне місце для монтажу. Цей спосіб є найбільш об'єктивним і надає найточніші свідчення за швидкістю вітри в місці установки.

Недоліки:
 • Тривалість часу виміру. Для проведення об'єктивних вимірів, необхідно встановлювати портативну метеостанцію на тривалий термін - бажано не менше одного місяця. У ідеальному варіанті, портативна метеостанція повинна знімати свідчення впродовж цілого календарного року, оскільки в усіх регіонах існує сезонність вітрів (взимку, осінню і весною вітру сильніше). Короткий проміжок часу виміру може не дати об'єктивної інформації.
 • Вартість проведення робіт. Вартість робіт по виміру швидкості вітру портативною метеостанцією в місці установки коштує дорожче, ніж загальні середньостатистичні дані від місцевих державних метеослужб. Якщо ви хочете встановити портативну метеостанцію на тривалий термін або використовувати для декількох об'єктів, то має сенс придбати цю систему, а не орендувати її.

Наша компанія проводить роботи по виміру швидкості вітру - Заявка на проведення робіт по виміру швидкості і напряму вітру.У мене будинок/магазин/завод площею 100/200/300 квадратних метрів. Який мені потрібний вітрогенератор для того, щоб забезпечити/опалювати/обслуговувати його?

Для того, щоб зробити хоч би приблизний розрахунок необхідної потужності вітрогенератора нам необхідно знати ваше середнє щомісячне споживання електроенергії або плановане, якщо об'єкт знаходиться у стадії будови, а також середню швидкість вітру.

Дані про споживання ви можете упізнати з ваших рахунків за електроенергію. Якщо об'єкт будується, ви можете приблизно розрахувати витрату по планованих електроприладах.

Точніше можна сказати так: для того, щоб вирішити ваше завдання забезпечення електроенергією, нам потрібно мати початкові дані по електроенергії. Площа будинку не може допомогти нам в розрахунках, оскільки будинок площею 200 квадратних метрів може споживати як 150 кіловат в місяць, так і в 20 разів більше - 3000 кіловат в місяць. А для цього потрібний вітрогенератор, який в 20 разів потужніше першого і, відповідно, майже в 20 разів дорожче.У мене в будинку є "тепла підлога"/електрокотел/звичайні побутові прилади/верстати. Чи потягне ваш вітряк усе це?

Нам необхідно знати середньомісячне енергоспоживання ваших електроприладів. Тільки виходячи з вашого споживання і вашої середньої швидкості вітру, ми можемо підібрати необхідний вітряк.Скільки коштує вітряк повністю в комплекті з усім устаткуванням і установкою "під ключ"?

Питання аналогічне наступному: "Скільки варто побудувати будинок"?. Спробуйте відповісти на нього без додаткових даних.

Ціна на вітрогенераторну установку залежить від її потужності, потужності інвертора, місткості і кількості акумуляторів, додаткового устаткування, умов монтажу та ін.

Виходячи з ваших завдань і початкових даних, ми розрахуємо конфігурацію устаткування і його вартість.У нас постійно є сильний вітер і немає жодного безвітряного дня. Можна мені ставити вітряк?

Як показує практика, людина самостійно насилу може визначити швидкість вітру і тривалість вітрових поривів, тому ми настійно рекомендуємо провести вимір швидкості вітру на ділянці перед замовленням.

Якщо немає такої можливості, спробуйте хоч би узяти виписку середньої швидкості вітру в найближчій метеослужбі (наприклад, в метеослужбі аеропорту).

Якщо середня швидкість вітру вище 3 м/с, ви можете розраховувати комплектацію устаткування. Чим вище швидкість вітру, тим швидше окупиться ваша вітроустановка.Ви самі робите вітряки? Якщо ні, то чиє виробництво?

Ми комплектуємо установки з комплектуючих сторонніх виробників. Основну частину комплектуючих робить Китай і Україна, а також Канада, Швейцарія і Греція.Чому термін постачання може зайняти від 2 до 60 днів?

На нашому складі не завжди можуть бути усі необхідні комплектуючі для вашого замовлення. У зв'язку з тим, що кожен проект установки вітрогенератора унікальний за своєю суттю, а завдання, які вирішує вітряк, також абсолютно різні, то і передбачити заздалегідь необхідну саме вам комплектацію неможливо. Саме тому постачання устаткування може зайняти від двох до шістдесяти днів.Яка гарантія на вітроустановки і акумулятори?

На усі вітрогенератори надається гарантія 2 роки (на деякі види 1 рік). Гарантія акумуляторних батарей - 1 рік.Які сертифікати у вас є?

Усі вітроустановки сертифіковані: сертифікати якості ISO 9001 і CE. Законодавство України не визнає міжнародну сертифікацію, тому наявність цих сертифікатів для України є швидше формальною. Українське законодавство також не передбачає сертифікатів для вітрогенераторів, тому в Україні вони не сертифікуються.Які документи або дозволи потрібні для установки вітрогенератора (згода сусідів, влади, служб і тому подібне)?

У Україні ви можете без проблем встановити у себе вітроустановку потужністю до 75 кВт і заввишки до 30 метрів для особистого некомерційного використання на власній території. Для цього вам не потрібні ніякі документи, дозволи або довідки.

Використання побутової вітроустановки прирівнюється до використання дизель-генератора і розглядається на рівні з використанням побутових електроприладів.Чи є нормативні документи, які це регулюють?

Згідно пункту 5 постанов Кабінету Міністрів України від 15.07.98 №1094 "Про державну експертизу з енергозбереження" і доповнення №3 "Інструкції про порядок передачі документації та здійснення державної експертизи з енергозбереження" вітроенергетичні установки енергоємністю до 75 кВт не підлягають обов'язковій державній комісії з енергозбереження. Імпортні вітроенергетичні установки також не підлягають сертифікації.

Але вам слід врахувати, що в кожній країні існують свої особливості законодавства, які можуть бути відмінними від українського. Вам необхідно уточнити це в місцевих органах управління вашої держави.Чи можна додати кількість лопатей вітряку, щоб той працював ефективніше?

Як це не парадоксально, але ніж менше лопатей у вітроколі, тим вище його ККД. Це підтверджено як теоретичними дослідженнями, так і продуваннями в аеродинамічній трубі. Різниця в ККД між установками з 1-, 2-, 3-мя лопатями незначна. Близько 95% усіх вироблюваних у світі вітряків трилопатеві.Чи можу я придбати у вас тільки сам генератор/лопаті або інші частини?

Так, звичайно.Чи можу я продавати електроенергію сусідам або в громадську електромережу?

Поки що в Україні немає достатньої нормативно-правової бази, яка регулює це питання, тому це практично неможливо.

Не дивлячись на те, що закон "про зелений тариф" вже ухвалений, процедура отримання ліцензії на комерційне виробництво електроенергії складна, а устаткування синхронізації виробленої електроенергії з мережею дуже дороге. Це робить комерційне вироблення електроенергії в побутових умовах недоцільним.Дайте мені адресу або телефон де встановлені ваші вітряки. Я хочу подивитися на вітряк і поспілкуватися з господарями.

Інформація про наших замовників конфіденційна. Ми ні в якому вигляді не надаємо інформацію про наших клієнтів, які замовляють наші послуги або продукцію.

Це також гарантує, що у разі замовлення ваша контактна інформація також не буде розголошена. Це політика нашої компанії.

Якщо вас цікавить вид або шумові характеристики генераторів, ви можете ознайомитися з ними в розділах з фотографіями вітрогенераторів чи відеороликами.2. Установка системи


Скільки за часом займає монтаж і запуск вітроустановки?

Монтаж установки "під ключ" на готовий фундамент зазвичай займає від 4 до 24 годин залежно від потужності установки і умов монтажу. Якщо потрібна попередня закладка фундаменту, то вона робиться як мінімум за 21 день до початку монтажу системи.Чи можу я зробити закладку фундаменту до того, як отримаю вітрогенератор з іншими комплектуючими?

Для закладки фундаменту потрібні анкери, які комплектуються разом з щоглою ветроустановки, - до них кріпитиметься основа вашого вітряка. Тому вам необхідно отримати їх перед початком робіт.Чи сильно шумить вітряк? Сусіди не скаржитимуться?

Таблиця шумових характеристик приведена на нашому сайті в розділі Шумові характеристики. Шум вітряка при середній швидкості вітру практично невиразний від фонових сторонніх шумів.Мені говорили, що вітрогенераторы дуже шкідливі. Це правда?

Це не так. Побутовий вітрогенератор не шкідливіший за пилосос. Під час роботи вітрогенератори створюють електромагнітне поле, як і будь-який інший побутовий електроприлад. Тому випромінювання від середнього по потужності вітрогенератора не більше, ніж від електродриля або холодильника.

У промислових вітрогенераторах (потужністю понад 1 мВт) електромагнітне поле дійсно сильне, але такий тип вітряків ніколи не встановлюють в безпосередній близькості біля житлових будівель.Як близько до будинку можна встановлювати вітрогенератор?

Якщо висота вітроколеса перевищує висоту вашого будинку хоч би на декілька метрів, і ваш будинок не закриватиме установку від вітру, то ви можете спокійно встановлювати його навіть впритул до будови.Як далеко від будинку можна встановлювати вітрогенератор?

Вітряк бажано встановлювати як можна ближче до ваших акумуляторів, щоб уникнути втрат електроенергії. Якщо ви збільшуєте відстань від вітряка до акумуляторів (більше 50 метрів), вам необхідно збільшити переріз сполучного кабелю.Можна встановити вітрогенератор на дах або стіну будівлі?

Ми украй не рекомендуємо вам монтувати установки потужніше, ніж EuroWind 2 на будівлі. Вітрогенератори, як і будь-який інший роторний пристрій, створюють мікроколивання і мікровібрації, які з часом можуть привести до утворення мікротріщин в стінах або даху будівлі.

Чим більше розмір і вага вітрогенератора, тим більше мікровібрації.Яку площу займає вітрогенератор?

Цю інформацію ви знайдете в розділі Щогли з розтяжками чи Конічні щогли.Де розташовувати додаткове устаткування вітряка : контроллер, інвертор, акумулятори, АВР?

Додаткове устаткування вітроустановки повинне розташовуватися в сухому провітрюваному приміщенні з постійною температурою від 10 до 30 градусів за Цельсієм і вологістю повітря не вище 85%. Площа, необхідна для додаткового устаткування може займати від 0,5 до 4 квадратних метрів.Чи можна встановити вітрогенератор самостійно?

Установки до EuroWind 3 ви можете встановити самостійно без допомоги наших інженерів. Практично усі комплектуючі, необхідні для монтажу і підключення, поставляються в комплекті.Поруч з моїм будинком ліс. Можу я встановити вітрогенератор?

Бажано встановлювати вітряк на відкритому місці. Усі перешкоди, такі, як дерева, пагорби або навіть поодинокі будівлі сприятимуть утворенню "нерівних" повітряних потоків і турбулентності, що значно зменшує продуктивність вітряка.

Якщо на місцевості все ж є великі об'єкти, тоді його слід встановлювати так, щоб вітроколесо було на 2-3 метри вище за найближчу перешкоду.Яка різниця між монтажем "під ключ" і "шеф-монтажом"?

Установка "під ключ" має на увазі підготовку фундаменту, підготовчі роботи для монтажу, монтажні і пуско-налагоджувальні роботи нашими фахівцями.

Залежно від умов, віддаленості об'єкту і особливостей монтажу вартість цієї послуги може варіюватися. Зазвичай вартість цієї послуги знаходиться в районі 10-15% від загальної вартості устаткування.

"Шеф-монтаж" означає проведення усіх монтажних і пуско-налагоджувальних робіт стороною замовника під керівництвом і управлінням нашого фахівця.Що включає "шеф-монтаж"?

Послуга "шеф-монтаж" включає:

 • виїзд фахівця на об'єкт;
 • контроль прийняття комплекту ВЕУ згідно специфікації;
 • організація технологічності процесу монтажу;
 • контроль якості збираної конструкції;
 • навчання робітників технології зборки і підключення;
 • консультації і рекомендації по подальшому використанню ВЕУ.


3. Технічні питання


Яке техобслуговування потрібне установці і скільки це обслуговування коштує?

Список необхідних дій з обслуговування вітрогенератора приведений на нашому сайті в розділі Обслуговування і догляд.

Це безкоштовно, оскільки ви можете провести їх самостійно.Та все ж, необхідно міняти щітки генератора, змащувати підшипники, міняти електроліт в акумуляторах?

Установки обладнані безщітковими генераторами. Усі підшипники закритого типу не обслуговують. Акумулятори також герметизовані і не обслуговують.Чи працюватиме вітряк при температурі -60С або вітрі 60 м/с?

У коротких технічних умовах кожного вітрогенератора вказані характеристики, при яких установка працює стабільно. Використання установки за інших умов може привести до ушкодження і відмови роботи системи.На скільки часу вистачає акумуляторів?

Це залежить від місткості акумуляторів, міри їх зарядки і вашого споживання. Дивитеся детальніше в розділі Підбір акумуляторів.Можна використовувати інвертор меншої потужності, чим потужність вітрогенератора?

Рекомендується використовувати інвертор такої ж потужності, як і ваш вітрогенератор або використовувати інвертор більшої потужності. Але ви також можете використовувати інвертор меншої потужності або декілька інверторів. Дивитеся розділ Інвертори для детальнішої інформації.На ваших графіках зображено падіння потужності вироблення вітрогенератора після швидкості вітру 12-14 м/с. Чому так?

Це пов'язано з особливостями конструкції усіх вітроустановок з горизонтальною віссю, а також безпекою - при швидкості вітру 12-14 м/с вітроустановка починає поступове гальмування щоб уникнути перевантажень і поломок.Яким чином відбувається гальмування вітряка і коли?

Вітроустановки EuroWind 2 і нижче "складаються", пропускаючи частину вітру, механічним шляхом. У вітроустановках EuroWind 3 і вище цього відповідає автоматика контроллера, яка повертає генератор.

Дані за швидкістю вітру, при яких установки починають гальмування, ви знайдете в розділі Гальмування вітроустановки.Як зупинити вітряк?

Для зупинки вітряка досить від'єднати кабель, що входить, з вітрогенератора в контроллер і закоротить усі три фази. У генераторі підвищується опір і спрацьовує блокування. Вітряк гальмує, поки кабель закорочений.

Ця процедура передбачена інструкцією і не завдає збитку вітрогенератору або іншому супроводжуючому устаткуванню. Увага! Цю процедуру можна проводити тільки при малому вітрі або його повній відсутності! Бажано заздалегідь розгорнути генератор перпендикулярно вітру.