Новий спосіб перетворення сонячної енергії


     Дослідники Мічіганського університету зробили відкриття, яке може назавжди змінити технологію перетворення сонячної енергії в електрику. Замислившись над тим, що світло має не тільки електричну складову, але і магнітну, Стівен Ренд, професор, електротехніки, фізики та прикладної фізики, спільно з Вільямом Фішером, докторантом прикладної фізики, звернули свої погляди на магнітну природу світла.     Дослідники виявили, що світло певної інтенсивності, проходить через непровідні матеріали, такі як скло, хоча і не веде до появи в них електричних струмів, але створює магнітні поля, які опинилися в 100 разів сильніше, ніж було прийнято вважати. В результаті, магнітне поле виходить досить сильним, щоб створити електрорушійну силу (ЕРС).


     Відкриття може привести до створення «оптичних» сонячних батарей, яким для вироблення електрики з енергії сонця не потрібні будуть напівпровідники, а потрібні тільки лінзи для фокусування світла. Перевагою такого типу батарей стане низьке теплове навантаження, так як лінзи будуть нагріватися набагато менше, ніж напівпровідники, і вся енергія сонця буде перетворюватися в магнітний момент. Чим більше буде інтенсивність світла, що падає на «оптичну батарею», тим більше електроенергії вона буде виробляти.


     Додатковою перевагою «оптичних» батарей є той факт, що скляних заводів, які могли б виробляти для них лінзи, досить багато, і ще прозорі сонячні батареї можна було б використовувати, наприклад, в якості вікон в будинках (тут вже все залежить від фантазії архітекторів). Ну і звичайно ж, дослідники запевняють, що їхні батареї будуть коштувати дешевше.     Однак виробникам «традиційних» напівпровідникових сонячних елементів поки немає про що турбуватися: для того, щоб створити працюючу «оптичну батарею» на сьогоднішній день необхідно, щоб інтенсивність світла, що припадає на її 1 квадратний сантиметр, досягала 10000000 ват. Природньо, сонячне світло має набагато нижчу інтенсивність, тому на даний момент проводяться роботи по вишукуванню матеріалів, що працюють при менших значеннях інтенсивності світла.