Світлодіодне освітлення


           

Світлодіодні прожектора Світлодіодні лампи


     Світлодіодне освітлення - один з перспективних напрямів технологій штучного освітлення, засноване на використанні випромінювання напівпровідників.


Переваги

 1. Світлодіоди економічно використовують енергію в порівнянні з попередніми поколіннями електричних джерел світла - дугових, накальних і газорозрядних. Їх світлова віддача - до 150 люменів на ват енергоспоживання! Це в 4 - 6 разів економічніше освітлення найбільш енергозберігаючих ламп.
 2. Економія електроенергії - 5-10 раз. Що при постійно зростаючих тарифах на електроенергію приносить відчутний прибуток. ККД звичайної лампи розжарювання - 4%, ККД світлодіоди - 58%.
 3. Термін служби світлодіодних систем - до 100 000 годин безперервної роботи, що в 50-200 разів більше в порівнянні з лампами розжарювання і в 4-16 разів більше, ніж у люмінесцентних ламп.
 4. Абсолютна стійкість до багаторазового включення і виключення, що також збільшує термін служби.
 5. Можливість створювати будь-який спектр без застосування світлофільтрів.
 6. Завдяки малим габаритам світлодіода можливість створювати будь-які конструкції ламп і світильників, у тому числі і антивандальні.
 7. Висока міцність - світлодіодні лампи мають високу стійкість до вібрації і механічних впливів.
 8. Екологічна безпека - відсутнє радіоактивне випромінювання, світлодіодні лампи не містять ртуті, що виключає отруєння при експлуатації і не вимагає спеціальної утилізації.
 9. Мале ультрафіолетове і інфрачервоне випромінювання, відсутність стробоскопічного ефекту (пульсації, мерехтіння).
 10. Незначне тепловиділення (для малопотужних пристроїв), не нагріваються освітлювані світлодіодними світильниками предмети.
 11. Широкий температурний діапазон - світлодіодні світильники працюють в будь-яких погодних умовах при температурі від -40°С до +50°С.

     Світлодіодні освітлювальні прилади підрозділяються на вуличні та інтер'єрні. Сьогодні їх застосовують для підсвічування будівель, автомобілів, вулиць і рекламних конструкцій, фонтанів, тунелів і мостів. Дане освітлення використовують для підсвічування виробничих та офісних приміщень, для освітлення птахофабрик, акваріумів, парників, домашнього інтер'єру і меблів. Світлодіодне освітлення застосовується в світлотехніці для створення дизайнерського висвітлення в спеціальних сучасних дизайн- проектах. Надійність світлодіодних джерел світла дозволяє використовувати їх в важкодоступних для частої заміни місцях (вбудоване освітлення, всередині натяжних стель і т. д.).


Порівняльна таблиця світлодіодних ламп і ламп розжарювання

 
Світлодіодна лампа 8Вт
Лампа розжарювання 60Bт
Технічні характеристики
Джерело світла Світлодіоди Нитка розжарювання
Потужність лампи, Вт 8 60
Напруга живлення, В 12VDC, 24VDC, 220VAC 240
Колірна температура, К 2000-11000 2700
Світловий потік, лм 680-920 710
Світлова ефективність, лм/Вт 85-110 12
Коефіцієнт корисної дії 0,9 1
Температура на поверхності корпуса, °С Не вище 45 200
Умови експлуатації
Температура експлуатації, °С -30+40 При будь-яких температурах
Ресурс безперервної роботи, год 50тис-100тис 1тис-3тис
Гарантійний термін служби, міс. 18 немає