Вітрогенератор з вертикальною віссю обертання


vetrogenerator-karuselnogo-tipa
Вітрогенератор з вертикальною віссю обертання менш популярні, але цілком заслуговують на окрему увагу. В деяких випадках вони актуальніші. Вертикальні ВЕУ також бувають швидкохідні і тихохідні.

Класичний приклад вертикального тихохідного вітряка це - вітроустановка карусельного типу.

Представлена на малюнку установка має наступні характеристики:

  • номінальна потужність - 1 Квт,
  • 2 вітромодуля,
  • конструкція безвантова (немає розтяжок),
  • висота установки - 12 метрів,
  • рівень шуму - 0 дБ на відстані 15 метрів,
  • починає виробляти електроенергію при швидкості вітру від 3 м/сек.

Такі вітрогенератори будуються в США, Канаді, Англії, Японії і ФРН. Вони прості в експлуатації і блискуче справляються з приземними потоками, що міняються. При збільшенні швидкості вітру система вмить нарощує силу тяги, після чого автоматично стабілізує швидкість обертання. Що стосується особливостей вертикальних механізмів, карусельні вітродвигуни тихохідні, а це дозволяє використовувати прості електричні схеми, без ризику ушкодження агрегату при випадковому пориві вітру. Ортогональний тип перспективний для великої енергетики. Правда, ці розробки мають один істотний недолік - подібно із старими літаками, тобто для "зльоту" конструкції їй потрібний "розгін". А саме, для переходу апарату з режиму двигуна в режим генератора, до нього необхідно підвести енергію, розкрутивши його до певних аеродинамічних параметрів.


Ще один тип вертикольновісьових установок - ортогональні.


ортоганальний вітрогенератор

На думку фахівців, ортогональні вітроустановки це доля великої енергетики. Основна особливість цих установок, це необхідність примусового запуску. Лопаті цієї конструкції мають профіль такий же як у крила літака, який перш ніж спертися на подйомну силу крила повинен спочатку розбігтися. У випадку з ортогональною вітроустановкою, її спочатку необхідно розкрутити до необхідної швидкості, для того що б вона перейшла в режим генерації.


Є так само ортогональні вітрогенератори і з горизонтальною віссю обертання.